Motofirma.pl Firmy motoryzacyjne giełda auta opinie
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Katalog firm:
Informacja motoryzacyjna
2012-08-22

Krystian Korzeniowski-zwycięzca polskiej edycji Nissan GT Academy

Kategoria: Sport

Zagłosuj na tą informację jeśli uważasz, że jest ważna !
0
Fina_narodowy_GT_Academy(1).jpg

Krystian Korzeniowski – pochodzi z Bielska-Białej. Zarażony przez tatę pasją, od dziecka miał styczność z motoryzacją. Pierwszy raz usiadł za kółko w wieku 6 lat. Kolejne lata upływały na pogłębianiu swojej pasji. Brał udział w amatorskich imprezach motoryzacyjnych. Od zawsze wiedział, że motoryzacja to jest to, co chce w życiu robić.

1.        Jak zaczęła się Twoja przygoda z Nissan GTAcademy?

Krystian Korzeniowski: Przygoda z GT Academy zaczęła się w roku 2008 wraz z pierwszą edycją, choć jeszcze wtedy Polska nie brała oficjalnie udziału w rozgrywkach. Jako fan i Gran Turismo śledziłem każde wieści związane z grą. Kiedy tylko usłyszałem o Akademii pomyślałem, że to świetna inicjatywa otwierająca drzwi do świata motosportu. Przez te kilka lat żałowałem, że my Polacy nie mogliśmy wziąć w niej udziału.  W tym roku, po potwierdzeniu polskiej edycji GT Akademii nie zostało mi nic innego, niż zawalczyć o tę szansę. Tak to się zaczęło.

2.        Kiedy po raz pierwszy grałeś na PlayStation®3?

K.K.: Było to podczas turnieju gier w Bielsku-Białej organizowanym przez Sony Computer Entertainment i jedną z miejscowych uczelni. Pierwszą styczność miałem wtedy z konsolą PlayStation oraz grą F1 Championship Edition i udało mi się wygrać ten turniej.

3.         Kiedy pierwszy raz zasiadłeś za kółkiem wyścigowego auta?

K.K.: Prawdziwym, wyścigowym autem nigdy nie jeździłem. Niestety. W moim życiu miałem rajdowego Opla Kadetta. Teraz jestem na etapie ukończenia Corsy B, której budowa pochłonęła mi okrągły rok, mnóstwo czasui pracy.

4.        Jak się przygotowywałeś do Akademii GT? Skąd się dowiedziałeś o inicjatywie?

K.K.: O tym, że GT Academy będzie organizowana w Polsce dowiedziałem się od znajomych. Przyznam szczerze, że specjalnie się do eliminacji nie przygotowywałem. Nie wiem, czy jest się czym chwalić, ale w edycji z roku 2010 chciałem wziąć udział jako reprezentant Francji. Było we mnie dużo determinacji, ale szybko zdałem sobie sprawę, że nie mam szans. I nie ze względu na wyniki, tylko na to że ktoś prędzej, czy później dowie się, że jestem z Polski J

5.          Jak się przygotowywałeś do Finału?

K.K.: Gdy dowiedziałem się, że zakwalifikowałem się do finału narodowego GT Academy wiedziałem, że przez najbliższe miesiące muszę się przygotować. Zwiększyłem intensywność ćwiczeń na siłowni i poświęcałem więcej czasu na jazdę w grze Gran Turismo 5 w celu utrwalenia torów.

6.        Co teraz? Trenujesz, przygotowujesz się dalej? (czy widzisz większe zainteresowanie Twoją osobą np. ze strony mediów?)

K.K.: Oczywiście. Biegam, jeżdżę na rowerze. Główny nacisk położyłem jednak na doszlifowanie języka angielskiego. Już na etapie finału narodowego sprawdzaliśmy swoje umiejętności prezentacji przed kamerą (tzw. Media Challenge), co wiązało się również z testami językowymi. Oczywiście trenuje też na konsoli PlayStation. Zresztą z dużą przyjemnością. Zainteresowanie ze strony mediów? Tak, na pewno. I mam nadzieję, że to dopiero początek.

7.          Czy czujesz, że sukces jest blisko? Czy czujesz odpowiedzialność, jaka ciąży na Tobie reprezentując Polskę na międzynarodowych finałach GT Academy na torze Silverstone?

K.K.: Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Na pewno jest bliżej niż był. Odpowiedzialność? Tak, ale na pewno nie presję. Pojadę tam i będę robił to, co do mnie należy. Dam z siebie wszystko.

8.           Co zrobisz gdy wygrasz GT Academy Europe i zakwalifikujesz się na 24godzinny wyścig w Dubaju?

K.K.: Na pewno nie spocznę na laurach. Chciałbym kontynuować moją przygodę z wyścigami i robić najlepiej to, o czym marzyłem od zawsze.Źródło: Redakcja Motofirma.pl
Dodaj do: Del.icio.us Gwar.pl Linkr.pl Wykop.pl
Lista aktualności
Komentarze [1]
 
1.
Autor: ~ulubieniec 18:01:57
2012-08-22
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
0
 
OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownię. Niepodporządkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem twojej wiadomości.

Nie posiadając konta możesz pisać komentarze wyłącznie jako gość.
Możesz zarezerwować swój nick nadając mu hasło. Nikt inny nie będzie mógł go używać.
Nick:
Hasło:
Słowo z obrazka:
Wyszukiwarka firm
szukaj np.: złącze, sobiesław, klucze, producent, r
Nowości z kraju i ze świata

Sport

2015-02-04
SPRT 2.jpg
Łotewski Rajd Liepaja - druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) - będzie pierwszym startem Subaru Poland Rally Team w sezonie 2015. Zgłoszona w klasyfikacji ERC2 oraz zespołowej załoga Dominik Butvilas/Kamil Heller wystąpi w dobrze sobie znanej Subaru Imprezie STI. Dla litewskiego kierowcy...

Informacja
2015-02-02

Informacja
2014-09-23

Ciekawostka
2014-08-27

Informacja
2014-08-27

Informacja
2014-02-14

Informacja
2013-09-24

Ciekawostka
2013-06-04

Nowość
2013-06-04

Informacja
2013-02-26
Sonda: Czy zapinasz pasy podczas jazdy ?
Aby oddać głos
kliknij na wybranej
odpowiedzi.
Katalog firm:
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Szukaj firm na mapie
Zapraszamy do odwiedzenia działów:
Tagi firmowe

ZAMIENNE   akcesoria   aut   auto   bielsko   bielsko-biała   blacharstwo   części   diagnostyka   kraków   lakiernictwo   mechanika   montaż   naprawa   naprawy   nowe   oleje   opon   opony   osobowe   osobowych   pojazdowa   pojazdów   pomoc   salon   samochodowa   samochodowe   samochodowy   samochody   samochodów   service   serwis   sklep   sprzedaż   transport   usługi   używane   warsztat   wulkanizacja   wymiana

regulamin | polityka prywatności | praca | kontakt | reklama | seo