Motofirma.pl Firmy motoryzacyjne giełda auta opinie
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Katalog firm:
Strefa kierowców

Kobieta "Baba" za kierownicą - fakty i mity

Zagłosuj na tą informację jeśli uważasz, że jest ważna !
14
kobieta za kierownicą.jpg

Wśród Panów kierowców panuje przekonanie, że to właśnie oni są lepszymi kierowcami niż kobiety. Prawda to czy mit, sadząc po ilości dowcipów jakie krążą na ten temat to na pewno jest coś na rzeczy.

Jednak nie podzielają tego zdania naukowcy - po przeprowadzeniu dokładnych badań stwierdzono, że płeć nie odgrywa roli jeśli chodzi o to czy ktoś jest złym czy dobrym kierowcom.

Według profesora Janusza Czapińskiego, psychologa społecznego, ostateczny bilans wykazuje, że talenty do prowadzenia maja obie płcie idealnie takie same.

Faceci cechują się zdecydowanie większą pewnością w prowadzeniu, ale to dlatego,że w wiekszości to oni są posiadaczami pojazdów. Jak już dopuszczą swoje ukochane do kierownicy - to nie dają im spokojnie prowadzić tylko krytykuja co się da - za wolno ruszasz, źle puszczasz sprzęgło itp - po godzinie jazdy z takimi uwagami panie mają serdecznie dość i na dłuższy okres odpuszczają sobie temat bycia kierowcą.

Rada dla Pań - własne cztery kółka . Niestety, niewiele polskich rodzin stać na takie rozwiązanie.

Bilans i opinię na ten temat można sobie wyrobić obserwując jazdę znajomych nam Pań - niech każdy z nas facetów stworzy sobie listę kobiet z

kobieta baba za kierownicą.jpg
którymi zdażyło mu się podróżować  - powiedzmy 10 osób i  przy ilu z nich odmawiał "zdrowaśki", a przy których mógł spokojnie oglądać widoczki.

Ja będę pierwszy,  na 10 to :

- jedna jeździ bardzo ostrożnie choć ma pecha bo w ciągu ostatnich dwóch lat wjechało w nią nie z jej winy 3 facetów
- trzy znajome zakończyły swoje doświadczenia bycia kierowcą na egzaminie na prawo jazdy
- kolejna z koleżanek jeździ tylko dobrze znanymi sobie trasami, tłumacząc to tym, że  może się wtedy skupić na jednej czynności a mianowicie prowadzeniu samochodu, a nie orientowaniu w terenie - gdyż te kilka tras którymi się porusza zna na pamięć
- dwie dziewczyny parkują z dala od centrum i dalej podążają piechotą lub autobusem miejskim
- trzy, to super kierowcy, w tym kobieta mojego życia, jeżdżą świetnie, bez wzgledu na warunki i natężenie ruchu, można z nimi spokojnie wyruszać w daleką podróż.

Czekam na Wasz opinie Panie i Panowie.

Niech Panie, które czytają ten artykuł sklasyfikują podobnie swoich znajomych panów, zobaczymy wtedy jak to wyglada z drugiej strony . Zapraszam do podawania adresów filmików obrazujących ciekawe przypadki kierowców i "kierowniczek"

Zamieszczam jeden z nich  - jak to Pani wjeżdża na "kanał" w stacji diagnostycznej :)

Wróć do listy
Komentarze [13]
 
1. Dobry kierowca jeździ bezpiecznie, komfortowo dla pasażera, nie utrudnia ruchu oraz wykazuje się kulturą na drodze. Niestety, argumentacja kobiet jako lepszych kierowców zawęża się tylko do bezpieczeństwa na drodze i kończy się strzałem we własne kolano. Kobiety przytaczają dane statystyczne, które mówią, że sprawcami wypadków na drogach w 70%-80% (zależy od roku) są mężczyźni. Aby móc poprawnie wnioskować z tych danych statystycznych, która z płci jeździ bezpieczniej trzeba przeliczyć ilość wypadków przypadających na przejechany 1km. Jeżeli wiemy, że kierowców mężczyzn jest nadal więcej niż kobiet oraz to, że średnio mężczyzna w roku przejeżdża wielokrotnie więcej kilometrów, to otrzymane dane pokażą nam zupełnie przeciwny obraz niż życzyłyby sobie autorki tego argumentu. więcej można zobaczyć na http://www.zzarogu.blogspot.com/2013/07/baba-za-kierownica-czy-kobiety-sa.html
Autor: ~Patryk 21:31:21
2013-08-04
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
0
2. baby są inne
Autor: ~Jan 21:29:50
2013-08-04
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
0
3. Kobiety nigdy nie będą dobrze prowadzić samochodów bo nie maja dobrej orientacji przestrzennej. Widzą tylko swój pasek asfaltu przed nosem a co się dzieje na sąsiednich pasach nie są wstanie obserwować. Dlatego żadna np. nie reaguje na miganie gdy ma nie włączone światła.
Autor: ~Kersey 18:45:17
2012-02-17
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
1
4. rgh6576
Autor: ~iwka 21:50:22
2010-03-11
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
1
5. Hej coraz więcel kobiet jezdzi super...........Wiem to i widzę na codzień bo sama jestem instruktorką nauki jazdy. Uwielbiam leżdzić ...
Autor: ~iwka 21:49:01
2010-03-11
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
1
6. Wg. mnie nie można w ten sposób generalizować. Są fatalnie jeżdżące kobitki, ale są tez i fatalnie jeżdżący faceci. Jedyne w czym wg. mnie faceci przodują to wszelkie parkingowe manewry....
Autor: ~kuba_radom 16:52:38
2009-04-09
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
3
7. A mógłby Pan napisać coś więcej o tych badaniach? źródła, więcej danych lub gdzie mogę to znaleźć? Piszę pracę naukową o stereotypie baby za kierownicą :)
Autor: ~mal 15:50:37
2009-04-04
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
1
8. zgadzam się ; kobiety , które jeżdzą dużo robią to zazwyczaj dobrze. Z mojej obserwacji wynika ,że jeżdża na ogól ostrożnie. Te które jeżdżą dużo i ostro, traktuja samochód tochę inaczej jak mężczyźni. Mężczyźni mją chyba większy sentyment doi samochodów, kobiety traktują je jak tramwaj.No i jeszcze jedno,jeśli migam kobiecie,że nie włączyła świateł-ona tego nigdy! nie widzi. O co tu chodzi?
Autor: ~ble 21:27:05
2008-12-18
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
4
9. jezdrze duzo u naszych zachodnich sasiadow. tam mozna czesto spotkac kobiete za kierownica ciezarowki czy tez autobusu, normalna sprawa. Pozdrawiam wszystkie panie
Autor: ~andreas 16:10:17
2008-07-05
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
3
10. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich odemnie :P
Autor: ~znawca tematu 11:57:44
2008-02-19
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
2
11. a ja i tak uważam że generalnie większość kobiet jeździ słabo bo jeździ rzadko, ale te co są zmuszone do jazdy np. w pracy i jeżdżą często to jeżdżą dobrze, w myśl zasady trening czyni mistrza - co do facetów to ta sama zasada obowiązuje
Autor: ~magic 09:01:28
2008-02-13
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
3
12. Jednak nikt mnie nie przekona, że kobiety prowadzą samochód tak jak panowie. Kobiety są po prostu inne. Inaczej oceniają, mają inną wyobraznię itd. Dlaczego tak na siłe chcemy wszystko zrównać. Nie twierdzę, że jeżdżą gorzej, ale na pewno inaczej.
Autor: ~balance 16:28:36
2008-02-11
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
8
13. Kobiety... :)
Autor: Hinet 10:16:43
2008-02-11
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
3
 
OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownię. Niepodporządkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem twojej wiadomości.

Nie posiadając konta możesz pisać komentarze wyłącznie jako gość.
Możesz zarezerwować swój nick nadając mu hasło. Nikt inny nie będzie mógł go używać.
Nick:
Hasło:
Słowo z obrazka:
Wyszukiwarka firm
szukaj np.: welurowe, kierowniczy, airbrush, terrano
Strefa kierowców

Karta Rabatowa portalu Motofirma.pl

2007-12-10

Lista firm honorujących KARTĘ RABATOWĄ Motofirma.pl

2008-01-24

Kobieta "Baba" za kierownicą - fakty i mity

2008-02-10

Polowanie na okazję !

2008-02-06

Taryfikator Mandatów Drogowych

2008-02-06

E-shop - kup gadżety Motofirma.pl

2008-02-05

Umowa kupna sprzedaży, wnioski, oświadczenia i inne dokumenty

2007-12-31

Kup Pan auto - czyli jak nie dać się nabić w butelkę...

2008-02-01

Ile "kradnie" z twojego portfela twoje auto?

2008-01-30

Wyżyj się na klawiaturze !

2008-01-31
Szukaj firm na mapie
Zapraszamy do odwiedzenia działów:
Tagi firmowe

ZAMIENNE   akcesoria   aut   auto   bielsko   bielsko-biała   blacharstwo   części   diagnostyka   kraków   lakiernictwo   mechanika   montaż   naprawa   naprawy   nowe   oleje   opon   opony   osobowe   osobowych   pojazdowa   pojazdów   pomoc   salon   samochodowa   samochodowe   samochodowy   samochody   samochodów   service   serwis   sklep   sprzedaż   transport   usługi   używane   warsztat   wulkanizacja   wymiana

Copyright 2005-2014 Motofirma.pl ™ regulamin | polityka prywatności | praca | kontakt | reklama | seo