Motofirma.pl Firmy motoryzacyjne giełda auta opinie
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Katalog firm:
Informacja motoryzacyjna
2014-09-23

Goodyear wyrusza w podróż przez trzy kontynenty

Kategoria: Informacja

Zagłosuj na tą informację jeśli uważasz, że jest ważna !
1
Nordkapp3.jpg

Niemiecki kierowca Rainer Zietlow przejedzie na oponach Goodyeara 17 752 kilometry w rekordowym czasie

Warszawa, 22 września 2014 r. – Niemiecki rekordzista Rainer Zietlow oraz jego ekipa Challenge4 rozpoczęli imponującą podróż Volkswagenem Touaregiem V6 TDI z Przylądka Północnego w Norwegii do Przylądka Agulhas w Południowej Afryce. Tym samym podjęli próbę pobicia rekordu świata, polegającego na przejechaniu 17 752 kilometrów w niecałe 10 dni. Ekipa wyruszyła wczoraj z Przylądka Północnego o godz. 3 rano czasu środkowoeuropejskiego.

Zietlow i jego ekipa przejadą przez 19 krajów na trzech kontynentach: Norwegię, Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy, Republikę Czeską, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe i Południową Afrykę. Aby dotrzeć do Afryki, ekipa poleci z Adany w Turcji do Kairu w Egipcie.

By pobić rekord, członkowie trzyosobowego zespołu będą prowadzić auto na zmianę po pięć godzin, przez 24 godziny na dobę, zatrzymując się wyłącznie na tankowanie.

VW Touareg V6 TDI jest wyposażony w opony Goodyear Wrangler HP do pojazdów SUV i 4x4, niezbędne by sprostać ekstremalnym warunkom klimatycznym i drogowym. Samochód pokona bowiem trasę od mroźnego Przylądka Północnego w Norwegii poprzez góry Etiopii, aż po niesławną „drogę do piekła” w Kenii, czyli 400 kilometrów wulkanicznych skał i żwiru.

„Ekstremalne warunki wymagają wyjątkowych opon. Touareg Zietlowa będzie wyposażony w opony Goodyear Wrangler oferujące doskonałe parametry w każdych warunkach pogodowych i na każdym terenie. A to wszystko dzięki technologii SmartTred Weather Reactive, dzięki której opona dostosowuje się do różnorodnych warunków pogodowych. Ekipa Challenge4 jest w dobrych rękach!” – zapewnił Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie
Nordkapp4.jpg
i w Afryce.

„Spodziewamy się siedemnastu tysięcy kilometrów przygód i wyzwań. Za kierownicą samochodu spędziłem dużą część życia. Dzięki wyposażeniu dostarczanemu przez naszych partnerów, jesteśmy dobrze przygotowani do trudnej podróży i pewni, że dotrzemy do Przylądka Agulhas w niecałe 10 dni” – powiedział Rainer Zietlow, który pobił już szereg rekordów świata w obszarze najszybszych przejazdów i długodystansowej jazdy.

„Priorytetem Goodyeara jest zapewnianie kierowcom spokoju umysłu. Rainer podjął się wyjątkowego wyzwania, ale nasze zadanie się nie zmienia. Jest nim pomoc w osiągnięciu celu poprzez dostarczenie najlepszych produktów, po to by kierowca mógł skupić się na wyzwaniu, zamiast myśleć o oponach!” – dodał H. Vrijsen.

Zietlow przekaże 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr na rzecz organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce w Zambii i Tanzanii. Goodyear zobowiązał się przekazać równowartość darowizny Zieltowa na rzecz tej samej organizacji.

Zdjęcia, nagrania wideo i aktualne informacje z podróży są dostępne na stronie www.touareg-capetocape.com.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji udzielają:

Dorota Wrzeciono
Public Relations Manager
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
tel.: (22) 571 59 00
e-mail: dorota_wrzeciono@goodyear.com


Jędrzej Hugo-Bader
Biuro Prasowe Goodyear
Alert Media Communications
tel.: (22) 546 11 00
e-mail: goodyear@alertmedia.pl

Źródło:
Dodaj do: Del.icio.us Gwar.pl Linkr.pl Wykop.pl
Lista aktualności
Komentarze [1]
 
1.
Autor: ~adam82 14:59:14
2014-09-24
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
0
 
OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownię. Niepodporządkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem twojej wiadomości.

Nie posiadając konta możesz pisać komentarze wyłącznie jako gość.
Możesz zarezerwować swój nick nadając mu hasło. Nikt inny nie będzie mógł go używać.
Nick:
Hasło:
Słowo z obrazka:
Wyszukiwarka firm
szukaj np.: trębacza, lindów, hydrauliki, zamienne
Nowości z kraju i ze świata

Sport

2015-02-04
SPRT 2.jpg
Łotewski Rajd Liepaja - druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) - będzie pierwszym startem Subaru Poland Rally Team w sezonie 2015. Zgłoszona w klasyfikacji ERC2 oraz zespołowej załoga Dominik Butvilas/Kamil Heller wystąpi w dobrze sobie znanej Subaru Imprezie STI. Dla litewskiego kierowcy...

Informacja
2015-02-02

Informacja
2014-09-23

Ciekawostka
2014-08-27

Informacja
2014-08-27

Informacja
2014-02-14

Informacja
2013-09-24

Ciekawostka
2013-06-04

Nowość
2013-06-04

Informacja
2013-02-26
Sonda: Czy zapinasz pasy podczas jazdy ?
Aby oddać głos
kliknij na wybranej
odpowiedzi.
Katalog firm:
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Szukaj firm na mapie
Zapraszamy do odwiedzenia działów:
Tagi firmowe

ZAMIENNE   akcesoria   aut   auto   bielsko   bielsko-biała   blacharstwo   części   diagnostyka   kraków   lakiernictwo   mechanika   montaż   naprawa   naprawy   nowe   oleje   opon   opony   osobowe   osobowych   pojazdowa   pojazdów   pomoc   salon   samochodowa   samochodowe   samochodowy   samochody   samochodów   service   serwis   sklep   sprzedaż   transport   usługi   używane   warsztat   wulkanizacja   wymiana

regulamin | polityka prywatności | praca | kontakt | reklama | seo