Motofirma.pl Firmy motoryzacyjne giełda auta opinie
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Katalog firm:
Informacja motoryzacyjna
2015-02-04

Subaru Poland Rally Team rozpoczyna sezon na Łotwie

Kategoria: Sport

Zagłosuj na tą informację jeśli uważasz, że jest ważna !
0
SPRT 2.jpg

Łotewski Rajd Liepaja - druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) - będzie pierwszym startem Subaru Poland Rally Team w sezonie 2015. Zgłoszona w klasyfikacji ERC2 oraz zespołowej załoga Dominik Butvilas/Kamil Heller wystąpi w dobrze sobie znanej Subaru Imprezie STI. Dla litewskiego kierowcy SPRT będzie to niezwykle istotny rajd. Jego doświadczenie ze startów na luźnych nawierzchniach, w tym na śniegu, w połączeniu z całym sezonem startów w wymagających innej techniki jazdy rajdach asfaltowych zostanie poddane trudnej próbie. Duet SPRT solidnie przygotowywał się do Rajdu Liepaja biorąc udział w Halls Winter Rally gdzie zdobył 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.


W najbliższy piątek o godzinie 15:15 czasu lokalnego (czyli o 14:15 czasu polskiego) rozpocznie się odcinek kwalifikacyjny Rajdu Liepaja, a o 19. odbędzie się konferencja prasowa połączona z wyborem pozycji startowych dla 15 zawodników z priorytetem FIA. Na 20:30 zaplanowano start honorowy w centrum Lipawy. Właściwa rywalizacja rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie od trzech odcinków specjalnych o łącznej długości aż 61 kilometrów. Etap uzupełnią dwa powtórzone oesy z pierwszej pętli, w tym drugi przejazd najdłuższej w rajdzie „Kuldigi” liczącej niespełna 37 kilometrów. Niedziela to dwie pętle po 3 próby, a rywalizację zakończy superoes w centrum Lipawy. Łącznie odcinki specjalne rajdu liczą ponad 205 kilometrów. Metę rajdu zlokalizowano tam gdzie start - na Placu Rozu w Lipawie, a odbędzie się ona o godzinie 16:20 czasu miejscowego.


- Bardzo lubię jeździć po śniegu, to moja ulubiona nawierzchnia. Mimo to, po całym sezonie spędzonym na asfalcie, powrót na nią nie jest taki łatwy. Po dobrym treningu będę jednak tak szybki jak poprzednio. Mam na uwadze cele wyznaczone przez zespół, będę również skupiać się

SPRT 1.jpg
na czystej jeździe. Wynik końcowy to wypadkowa wielu czynników, więc pojadę najszybciej jak potrafię w pełni wykorzystując potencjał mojego Subaru. W przeszłości walczyłem i wygrywałem z takimi zawodnikami ERC2 jak Janis Vorobjovs czy Siim Plangi, więc i tym razem dam z siebie wszystko, choć nie będzie łatwo.

W poprzedni weekend wystartowaliśmy na Litwie z Kamilem w Halls Winter Rally. Pierwsze odcinki specjalne przejeżdżane na „kolcu” były naprawdę trudne, ale dostosowałem mój styl jazdy i szybkość wróciła. Moje doświadczenie z polskich rajdów asfaltowych pomoże mi jechać jeszcze szybciej na luźnej nawierzchni - czuję się bardziej kompletnym kierowcą niż kiedykolwiek. Dziękuję całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ – mówi Dominik Butvilas.
- W ostatnim rajdzie zimowym startowałem dawno temu, a moje doświadczenie w dyktowaniu na luźnych nawierzchniach było wtedy niewielkie. Będzie to mój pierwszy start w Rajdzie Liepaja, a co za tym idzie, przygotowania do rajdu skupiają się przede wszystkim na analizie jego przebiegu, obszaru jak i również przepisów dotyczących mistrzostw Europy.

Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z pojedynczych startów w ERC, czy nawet WRC, poznałem lepiej od strony mechanicznej naszego STI i przyłożyłem się do przygotowania fizycznego. Praca z notatkami to odrębny temat, tutaj najważniejsza cześć rozegra się na zapoznaniu. Jednym z elementów naszych wspólnych przygotowań z Dominikiem był start w litewskim Halls Winter Rally.

Myślę, że z perspektywy poprzedniego, w pełni asfaltowego sezonu, był to ważny i potrzebny występ. Zawsze jestem zmotywowany do osiągania najlepszych rezultatów. Walka o najwyższe laury to domena każdego sportowca. Staram się nie myśleć o założonym celu, bo może mnie to niepotrzebnie rozkojarzyć – dodaje Kamil Heller.Źródło: PR
Dodaj do: Del.icio.us Gwar.pl Linkr.pl Wykop.pl
Lista aktualności
Komentarze [1]
 
1.
Autor: ~znawca tematu 20:29:32
2015-02-04
Oddaj głos na ten komentarz ! Głosów:
0
 
OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownię. Niepodporządkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem twojej wiadomości.

Nie posiadając konta możesz pisać komentarze wyłącznie jako gość.
Możesz zarezerwować swój nick nadając mu hasło. Nikt inny nie będzie mógł go używać.
Nick:
Hasło:
Słowo z obrazka:
Wyszukiwarka firm
szukaj np.: atservice, drodze, pielęgnacja, team
Nowości z kraju i ze świata

Sport

2015-02-04
SPRT 2.jpg
Łotewski Rajd Liepaja - druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC) - będzie pierwszym startem Subaru Poland Rally Team w sezonie 2015. Zgłoszona w klasyfikacji ERC2 oraz zespołowej załoga Dominik Butvilas/Kamil Heller wystąpi w dobrze sobie znanej Subaru Imprezie STI. Dla litewskiego kierowcy...

Informacja
2015-02-02

Informacja
2014-09-23

Ciekawostka
2014-08-27

Informacja
2014-08-27

Informacja
2014-02-14

Informacja
2013-09-24

Ciekawostka
2013-06-04

Nowość
2013-06-04

Informacja
2013-02-26
Sonda: Czy zapinasz pasy podczas jazdy ?
Aby oddać głos
kliknij na wybranej
odpowiedzi.
Katalog firm:
Firmy Motoryzacyjne Miasta Firmy Motoryzacyjne Branże Firmy Motoryzacyjne Alfabetycznie
Szukaj firm na mapie
Zapraszamy do odwiedzenia działów:
Tagi firmowe

ZAMIENNE   akcesoria   aut   auto   bielsko   bielsko-biała   blacharstwo   części   diagnostyka   kraków   lakiernictwo   mechanika   montaż   naprawa   naprawy   nowe   oleje   opon   opony   osobowe   osobowych   pojazdowa   pojazdów   pomoc   salon   samochodowa   samochodowe   samochodowy   samochody   samochodów   service   serwis   sklep   sprzedaż   transport   usługi   używane   warsztat   wulkanizacja   wymiana

regulamin | polityka prywatności | praca | kontakt | reklama | seo